32 let

tradiční čínské medicíny v České republice

Úvod / Naši učitelé / Ludmila Bendová

MUDr. Ludmila Bendová

Lékařka, lektorka a zakladatelka systematického vzdělávání terapeutů v tradiční čínské medicíně.

Obrázek5.jpg

Již za minulého režimu tíhla k přírodnímu a alternativnímu způsobu života. Cvičila hathajogu a dlouhodobě působila v zájmové organizaci Přátelé přírodní výživy.

Vedle toho pracovala s profesorem Skořepou na výzkumu lipidů u osob s rozdílným stravovacím režimem (IV. interní klinika FVL UK) a prof. J.Kollárem z Institutu experimentální medicíny v Košicích.

V roce 1990 založila Československou SinoBiologickou společnost (ČSBS) společně s MUDr. Michaelou Lidickou, MUDr. Helenou Jírovou, Borisem Davidem a Vladimírem Lorencem, která měla za úkol šířit poznatky tradiční čínské medicíny.

Společnost zvala lektory z francouzské Evropské Univerzity SinoBiologie a Institutu čínského lékařství Chuzhen v Paříži.

Později navázala kontakty s Universitou dálkového studia čínského lékařství Guangming v Pekingu.

Od roku 2007 ČSBS spolupracuje s Tianjinskou univerzitou tradiční čínské medicíny (TUTCM), jejichž profesory zve pravidelně do Prahy na přednášky dodnes.

ČSBS pod hlavičkou 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM® šíří poznatky tradiční čínské medicíny ve víceletých kurzech akupunktury, fytoterapie a tuiny a na seminářích pro odbornou i zasvěcenou veřejnost.

Obrázek16.jpg

Obrázek18.jpg

Absolvovala šestileté studium fytoterapie a pětileté studium akupunktury na čínské univerzitě Guangming z Pekingu z let 1998 – 2007.

Má za sebou několik měsíčních stáží na jedné z největších nemocnic věnovaných čistě tradiční čínské medicíně – Dongzhimen yiyuan v Pekingu.

Absolvovala též několik měsíčních stáží na Univerzitě Čínské medicíny v Tchienťinu v Číně (TUTCM – Tianjin University of Traditional Chinese Medicine)

Byla prezidentkou kongresu TČM v Praze 2010. Pravidelně se účastní aktivně i pasivně na kongresech v Evropě i Číně.

Přednášela nepovinný předmět Základy čínské fytofarmakologie na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Je členkou Komory tradiční čínské medicíny a její předsedkyní Sekce pro vzdělávání.

kongresy-2_sirka.jpg

_DSC5225.jpg

V současnosti se věnuje výuce v 1. škole tradiční čínské medicíny – TČM® a dohlíží na kvalitu odborné výuky.

Je odborným zástupcem na Klinice Pivoňka.

Publikuje ve veřejných periodikách, přednáší a žije za tradiční čínskou medicínu.

V rozhovoru se dozvíte: jaká osobnost byl profesor Leung Kok Yuen, co se stalo 21. ledna 1991 na chodbě nemocnice v Motole, jaké další události hýbaly 1. školou tradiční čínské medicíny v jejích začátcích.

Jaké byly začátky 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM®

Přečíst si →